Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Alicja (imieniny: 21 VI, 18 V, 15 II, 1 I)Pochodzenie i znaczenie

Pochodzenie imienia jest niejasne. Najczęściej podaje się, że jest to angielska forma niemieckiego imienia Adelajda. Czasem wywodzono je z greckiego słowa aletheia - "prawda". W Polsce pojawiło się stosunkowo niedawno, ale jest bardzo popularne.

Zdrobnienia

Ala, Alka, Alusia

Imię w innych językach

ang., fr., wł. Alice

Zapis runiczny


A L I C J A

Charakterystyka

Aleksandra to osoba pełna optymizmu i radości życia. Jej optymizm udziela się też osobom z jej otoczenia. Jest osobą szczerą, otwartą i służącą swoją pomocą. Świetnie czuje się pracując charytatywnie ponieważ ma ogromną potrzebę aby pomagać innym. Jest ciekawa świata, kocha podróże. Jest osobą niezależną, ambitną.

Według astrologów i numerologów

Odpowiednie imię dla Panny, Bliźniąt, Strzelca i Wodnika. Lwom da nadmierną pewność siebie, Wagom zbytnią ruchliwość towarzyską, u Ryb rozwinie fantazje, a Bykom doda odwagi do finansowego spekulowania. Dobre imię dla numerologicznych programów 1,2,3,4,5,6,7,8. Liczba tego imienia to 1 wskazuje na samodzielność, twardość i ufność we własne siły cechujące Alicje.

Planeta

Merkury

Kolor

Różowy

Kamień

Agat

Szczęśliwy dzień

Wtorek

Znani imiennicy

Alicja Helman - teoretyk filmu; Alicja Majewska - piosenkarka; Alicja Mikołajczyk - dziennikarka; Alicja Pęczak - pływaczka; Alicja Resich-Modlińska - dziennikarka; Alice Walker - pisarka

Zapytaj wróżkę

WZD.ALICJA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT