Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Kalina (imieniny: 11 VII)Pochodzenie i znaczenie

Imię żeńskie, stanowiące najprawdopodobniej przekształcone na gruncie białoruskim imię Akwilina lub ogólniej na gruncie wschodniosłowiańskim imię Kalinik (w tym drugim przypadku imię Kalina funkcjonowało pierwotnie jako imię męskie).

Zdrobnienia

Kalinka

Imię w innych językach

Występuje tylko w Polsce

Zapis runiczny


K A L I N A

Charakterystyka

To osoba z natury konserwatywna ceni sobie to co niezmienne. Także z życiem rodzinnym, stabilnym i osiadłym oraz z "zapuszczeniem korzeni" w pewnym miejscu, jak to czyni drzewo.Osoby o tym imieniu cenią sobie dostatek, wygody i piękno wokół siebie, nie lubią zaś zmian ani zbyt szybkiego tempa życia. Są rzetelne i prostolinijne, w swym życiu nikogo nie udają - są po prostu sobą. Są praktyczne; potrafią dobrze wykorzystać to, co mają, zarówno materialne dobra, jak i własne zdolności. Dobrze się czują wśród antyków i staroci, w zabytkowych domach i wśród starych drzew. Bliska jest im tradycyjna rola kobiety w rodzinie i chętnie pozostawiają swoim mężczyznom zarabianie pieniędzy - same wolą zająć się ich wydawaniem (oczywiście pożytkiem i sensem).

Według astrologów i numerologów

Kalina to imię przede wszystkim dla poważnego Koziorożca oraz dla statecznego miłośnika piękna, Byka. Z powodu związków z życiem rodzinnym i z przyrodą odpowiednie też jest ono dla kobiet urodzonych w znakach Raka i Ryb. Ucieszy też drugi znak planety Wenus, czyli Wagę. Dla Bliźniąt, Panien i Wodników za mało w nim lotności; dla Baranów, Lwów, Skorpionów i Strzelców - zbyt wiele łagodności.

Planeta

Brak informacji

Kolor

Beżowy

Kamień

Topaz

Szczęśliwy dzień

Czwartek

Znani imiennicy

Kalina Jędrusik - aktorka

Zapytaj wróżkę

WZD.KALINA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT