Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Mariola (imieniny: 21 XI, 7 X, 15 IX, 12 IX, 8 IX, 26 VIII, 22 VIII, 15 VIII, 5 VIII, 29 VII, 22 VII, 16 VII, 6 VII, 31 V, 3 V, 25 III, 11 II, 2 II, 1 I)Pochodzenie i znaczenie

Wywodzi się z języka francuskiego : imię Marille powstało od rzeczownika mariolle, będącego nazwą małego wizerunku lub figurki Matki Boskiej. Błędne jest twierdzenie, że imię powstało z połączenia imion Maria i Jolanta. W Polsce znane jest od XIX w.

Zdrobnienia

Mariolka, Mariolcia

Imię w innych językach

fr. Mariolle, niem. Mariela, wł. Mariola

Zapis runiczny


M A R I O L A

Charakterystyka

Jest to osoba bardzo otwarta i wesoła, a do tego samodzielna i kreatywna. Z powodzeniem realizuje się w pracy zawodowej. Nie waha się wypowiadać swojego zdania, co nie każdemu przypada do gustu. Potrafi być wymagająca i stanowcza - doskonały kandydat na kierownika działu lub managera. Pod jej okiem zawsze panuje porządek i wszystko jest na swoim miejscu. Jest towarzyska, dzięki czemu szybko poznaje nowe osoby.

Według astrologów i numerologów

Imię to powinny nosić przede wszystkim osoby spod znaku Strzelca, Barana, Lwa. Dobre imię dla wszystkich numerologicznych programów. Jej liczbą jest 1 - liczba pionierów i przywódców.

Planeta

Jowisz

Kolor

Zielony

Kamień

Malachit

Szczęśliwy dzień

Poniedziałek

Znani imiennicy

Mariola Bojarska - dziennikarka; Mariola Jarocka - pisarka; Mariola Kaczorowska - aktorka teatralna

Zapytaj wróżkę

WZD.MARIOLA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT