Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Monika (imieniny: 27 VIII, 4 V)Pochodzenie i znaczenie

Pochodzenie tego imienia nie jest do końca wyjaśnione. Być może wywodzi się z greckiego słowa monos "jedyna, sama, samotna". Niektórzy twierdzą, że może mieć pochodzenie afrykańskie lub fenickie.

Zdrobnienia

Monisia, Moniczka, Moni, Moniś, Monia, Nika

Imię w innych językach

ang., wł. Monica, fr. Monique, niem. Monika, Monica

Zapis runiczny


M O N I K A

Charakterystyka

Jest wrażliwa i opanowana. To idealistka, która chciałaby zmieniać świat na lepsze. Jej wdzięk, delikatność i elegancja przyciąga panów, których jeszcze bardziej oczarowuje błyskotliwość i inteligencja Moniki. Jest życzliwie i pokojowo nastawiona do ludzi, ale ci, którzy uważają, że da się wodzić za nos, mogą się ostro zawieść. Nie należy do uległych. Często posiada talenty artystyczne, na przykład aktorski. Jej życie to poszukiwanie piękna i harmonii.

Według astrologów i numerologów

Imię najlepiej odpowiada naturze osób urodzonych pod znakiem Raka, Byka (podkreśla jego łagodność), Panny, Wagi, Ryb. Niekorzystne dla Lwów, Skorpionów, Strzelców, Koziorożców. Dobre imię dla numerologicznych programów 2,3,4,6,8,9. Jej liczbą jest 2, co czyni z Moniki osobę zgodną, łagodną i ciepłą.

Planeta

Księżyc i Wenus

Kolor

Biały

Kamień

Kamień księżycowy

Szczęśliwy dzień

Poniedziałek

Znani imiennicy

Monika Belluci - aktorka; Monika Bolly - aktorka i piosenkarka; Monika Luft - prezenterka telewizyjna; Monika Richardson - prezenterka telewizyjna; Monika Seles - tenisistka; Monika Warneńska - pisarka

Zapytaj wróżkę

WZD.MONIKA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT