Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Renata (imieniny: 12 XI)Pochodzenie i znaczenie

Wywodzi się z łacińskiego słowa renatus ( renata) - urodzony ( urodzona) na nowo, odrodzony ( odrodzona). W Polsce pojawiło się w XVII wieku ale było rzadko nadawane. Obecnie bardzo popularne.

Zdrobnienia

Renatka, Renia, Rena

Imię w innych językach

ang. Renee, Renate, fr. Renee, niem. Renata, Renate, wł. Renata

Zapis runiczny


R E N A T A

Charakterystyka

Renata jest błyskotliwa, inteligentna i ambitna. Dużą wagę przywiązuje do wykształcenia, co wiąże się z podejmowaniem studiów na kierunkach uważanych za ogólnie trudne. Jest bardzo energiczna, najlepiej czuje się w ruchu, w działaniu. Stąd uwielbienie do podróży. Ma silną osobowość, niełatwo poddaje się wpływom innych. Dba o wygląd, jest kobietą niezwykle zadbaną. Potrafi się elegancko i gustownie ubrać, czym zwraca uwagę mężczyzn. Dużą wagę przywiązuje też do zdrowia, dba o zdrową dietę i kondycję. Uprawia sporty.

Według astrologów i numerologów

Imię pasuje do Skorpiona, Panny, Wagi, Koziorożca. Imię dobre dla numerologicznych programów 2,3,4,6,7,8. Jej liczbą jest 9, która wskazuje na to, że Renata dąży do doskonałości poprzez ciągłe rozwijanie się i dokształcanie.

Planeta

Pluton, Księżyc

Kolor

Czerwony

Kamień

Obydian

Szczęśliwy dzień

Wtorek

Znani imiennicy

Renata Dancewicz - aktorka; Renata Dąbrowska - wokalistka; Ranata Gabryjelska - modelka; Reni Jusis - wokalistka; Renata Przemyk - wokalistka

Zapytaj wróżkę

WZD.RENATA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT