Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Zuzanna (imieniny: 20 IX, 11 VIII, 24 V)Pochodzenie i znaczenie

To imię pochodzenia biblijnego, wywodzi się z hebrajskiego słowa sushan, czyli 'lilia'. W jednej z historii biblijnych Zuzanna to niezwykle piękna i cnotliwa młoda żona, którą postanowili uwieść dwaj rozpustni starcy. Zakradli się do ogrodu, w którym zażywała kąpieli i próbowali namówić do grzechu. Kiedy dziewczyna odmówiła, z zemsty oskarżyli ją o cudzołóstwo, za co mogła ją spotkać nawet kara śmierci. Na szczęście prawda wyszła na jaw i Zuzanna została oczyszczona z zarzutów.

Zdrobnienia

Zuzia, Zuza, Zuzka, Zuzanka

Imię w innych językach

ang. Susan, Suzanna, Sue, fr. Suzanne, niem. Susanna, Susan, wł. Susanna

Zapis runiczny


Z U Z A N N A

Charakterystyka

Jest bardzo pomysłowa i utalentowana, dzięki czemu może odnieść sukces w wielu dziedzinach. Jest przy tym energiczna i nie waha się podejmować ryzyka. Jest towarzyska. Uwielbia spędzać czas w gronie znajomych. Jest bardzo kobieca i pełna wdzięku,dlatego cieszy się powodzeniem wśród mężczyzn. Ale nie każdy może liczyć na jej przychylność.

Według astrologów i numerologów

Z imieniem tym najlepiej czują się osoby spod znaku Ryb, Raka, Panny, Skorpiona. Dobre imię dla numerologicznych programów 1,2,3,5,6,7. Jej liczbą jest 5 - liczba pasji, namiętności, zmysłowego rozpoznawania świata.

Planeta

Neptun

Kolor

Żółty

Kamień

Chryzoberyl

Szczęśliwy dzień

Piątek

Znani imiennicy

Zuzanna Celmer - psycholog; Susan Sarandon - aktorka; Susanne Somers - aktorka; Susanne Vega - piosenkarka

Zapytaj wróżkę

WZD.ZUZANNA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT