Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Adriana, Adrianna (imieniny: 8 IX, 9 VII, 8 VII, 7 VI, 23 III, 5 III, 4 III, 9 I)Pochodzenie i znaczenie

Imię Adriana (pisane także Adrianna) jest żeńską odmianą imienia Adrian. Jednak utworzenie imienia żeńskiego od męskiego zmienia jego charakter.

Zdrobnienia

Ada

Imię w innych językach

ang. , wł Adriana, fr. Adrienne

Zapis runiczny


A D R I A N A , A D R I A N N A

Charakterystyka

Okultystyczna analiza imienia Adrianna wskazuje, że kojarzy się ono z zupełnie innym charakterem i życiową drogą niż jego pierwowzór: idący przebojem Adrian. Liczba imienia Adriany wynosi sześć, ale jeżeli będziemy pisać je: Adrianna, liczbą będzie dwa - o bardzo podobnym charakterze. Otóż Adriana to natura skłonna do wygód, kochająca luksus, zbytek, błyskotki i materialne bezpieczeństwo. W pełni zrealizuje się mając dopiero odpowiednie finansowe środki, aby móc kolekcjonować obrazy, biżuterię i rzadkie kamienie. Przyjęcia, kulturalne imprezy, premiery w operze - to z pewnością świat, który każdą Adrianę magnetyzuje. Adriany, które nie znalazły na swej drodze mężczyzny, który by im to wszystko zapewnił, przenoszą swoje ambicje w świat marzeń, złudy i literackiej fikcji, w czym pomocne im są ich uzdolnienia artystyczne, literackie, a także muzyczne. Imię to bowiem z reguły na takie talenty wskazuje.

Według astrologów i numerologów

Adriana jest imieniem przeznaczonym głównie dla znaku Byka i dwóch innych, w których silne są wpływy Wenus, czyli dla Wagi i Ryb. Również odpowiednie jest dla młodych dam ze znaku Raka, Skorpiona, a także Lwa. Raczej nie należy uszczęśliwiać nim Panien i Koziorożców ani Baranów.

Planeta

Wenus

Kolor

Błękitny

Kamień

Turkus

Szczęśliwy dzień

Piątek

Znani imiennicy

Adrianna Biedrzyńska - aktorka, Adrianna Godlewska - aktorka

Zapytaj wróżkę

WZD.ADRIANA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT