Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Hanna (imieniny: 9 VI, 5 I)Pochodzenie i znaczenie

Imię pochodzenia hebrajskiego, które w dawnej polszczyźnie było jedną z form imienia Anna. Z czasem ta postać z początkowym h- stała się samodzielnym imieniem. Pierwsze jego zapisy pochodzą z XIV w. (Hanka, Hanula, Hanusza).

Zdrobnienia

Hania, Hanka, Hanula, Hanusia, Haneczka

Imię w innych językach

ang. Hannah

Zapis runiczny


H A N N A

Charakterystyka

Jest ambitna, odpowiedzialna. Kiedy pracuje w grupie, lubi kierować, pilnować dyscypliny i dawać rady. Kiedy jej się nie powiedzie nie lubi gdy inni użalają się nad nią. Jest zawsze spokojna i opanowana, to silna osoba. Można mieć do niej zaufanie. Nie zdradzi powierzonych tajemnic. Lubi kiedy wokół niej panuje radość i beztroska.

Według astrologów i numerologów

To imię przynosi dużo szczęścia osobom spod znaku Skorpiona, Wodnika, Lwa, Strzelca, Koziorożca. Imię odpowiednie dla wszystkich programów numerologicznych. Jej liczba to liczba - 8 liczba ludzi twardych i ambitnych.

Planeta

Saturn i Mars

Kolor

Ciemnoczerwony

Kamień

Koral

Szczęśliwy dzień

Wtorek

Znani imiennicy

Hanna Bakuła - malarka; Hanna Banaszka - piosenkarka; Hanna Gronkiewicz Waltz - bankowiec; Hanna Krall - pisarka i dziennikarka; Hanna Ordonówna - pisarka i aktorka; Hanna Ożogowska - pisarka; Hanna Skarżanka - aktorka; Hanna Suchocka - polityk, premier; Hanna Śleszyńska - aktorka

Zapytaj wróżkę

WZD.HANNA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT