Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Iwona (imieniny: 1 XII, 27 X, 23 V)Pochodzenie i znaczenie

Iwona to żeńska forma imienia Iwo, które przyjmuje się, że pochodzi od staro-wysoko-niemieckiego słowa iwa - " cis, łuk z drzewa cisowego". W Polsce zdobyło wielką popularność.

Zdrobnienia

Iwona, Iwonka

Imię w innych językach

ang. Yvonne, fr. Yvonne, Ivonne, Yvette, niem., wł. Ivonne, Yvonne

Zapis runiczny


I W O N A

Charakterystyka

Iwona jest wytrwała i ambitna. Jeśli napotyka na trudności nie załamuje się, tylko dąży do osiągnięcia celu. Jest obowiązkowa i systematyczna, dlatego to idealna kandydatka na odpowiedzialne stanowiska. Często zajmuje kierownicze stanowiska, jest wymagająca ale każdemu da szanse na wykazanie się w pracy. Bardzo dużą uwagę przywiązuje wyglądowi, ubiera się gustownie czym zachwyca otoczenie, które lubi ją za otwartość i uprzejmość. Ma duże poczucie humoru i jest duszą towarzystwa. Uwielbia być w centrum zainteresowania. Ceni życie rodzinne i potrafi stworzyć ciepły, kochający dom.

Według astrologów i numerologów

Najbardziej pasuje do Koziorożca, Byka, Raka, Skorpiona, Strzelca, Wodnika i Ryb. Dobre imię dla numerologicznych programów 1,2,5,8,9. Jej liczba to 2 czyli liczba ludzi elastycznych i umiejących brać z życia to, co najlepsze.

Planeta

Księżyc

Kolor

Niebieski

Kamień

Nefryt

Szczęśliwy dzień

Środa

Znani imiennicy

Iwona Guzowska - kick bokserka; Iwona Kubicz - prezenterka; Iwona Łękawa - Dziennikarka; Iwona Pery - modelka; Iwona Schymalla - dziennikarka

Zapytaj wróżkę

WZD.IWONA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT