Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Izabela (imieniny: 9 XII, 19 XI, 3 IX, 14 VII, 16 III, 22 II)Pochodzenie i znaczenie

Pochodzi prawdopodobnie od hiszpańskiego Isabel co jest zdrobnieniem od Elżbieta. W Polsce pojawiło się dopiero w XVI w.

Zdrobnienia

Iza, Izka, Izunia, Bela, Belcia

Imię w innych językach

ang. Isabel, Isabella, fr. Isabelle, niem. Isabella

Zapis runiczny


I Z A B E L A

Charakterystyka

Izabela to kobieta elegancka, ma wrodzone poczucie gustu i smaku. Lubi przymować gości i organizuje wspaniałe przyjęcia. Jest otwarta na nowości w każdej dziedzinie życia. Jest inteligentna , szybko się uczy, ma dobrą pamięć. Niestety, na długo pozostawia w pamięci doznane krzywdy i przykrości. Lubi działać w grupie, stawia na współdziałanie i współpracę. Ceni sobie życie rodzinne i chwile spędzone z bliskim.

Według astrologów i numerologów

Izabela to imię stworzone przed wszystkim dla znaku Wagi. Dla dwóch pozostałych znaków powietrznych: Wodnika i Bliźniąt, to imię jest równie odpowiednie. Podobnie dla znaków Byka i Ryb, w których Wenus jest silna. Z imieniem tym dobrze też czują się panie ze znaku Lwa. Izabele ze znaków Koziorożca i Panny są bardziej praktyczne, zaradne i sprawnie sobie radzą z realiami materialnego świata; podobnie Izabele Skorpiony, które po mistrzowsku umieją wykorzystać swój osobisty urok. Izabele Raki bez reszty zanurzają się w swoich małych, domowych królestwach. Jedynie przebojowe Barany i Strzelce mogą uznać, że byłoby im bardziej do twarzy z mniej zwiewnym imieniem.

Planeta

Wenus

Kolor

Biały

Kamień

Kwarc dymny

Szczęśliwy dzień

Piątek

Znani imiennicy

Izabela I - królowa Kastylii i Aragonii; Izabela Cywińska - reżyserka; Izabela Czartoryska - pisarka

Zapytaj wróżkę

WZD.IZABELA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT