Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Jolanta (imieniny: 15 IX, 15 VI)Pochodzenie i znaczenie

Imię Jolanta pochodzi z łaciny. *Iolanthe* to po grecku "kwiat fiołka". Tak więc imię Jolanta znaczy to samo, co Wioletta.

Zdrobnienia

Jola, Jolcia, Jolusia

Imię w innych językach

ang. Yolande, fr. Yolante

Zapis runiczny


J O L A N T A

Charakterystyka

Liczba imienia Jolanta to cztery. Czwórka jest liczbą ziemi, rolnictwa i roślin, a także tego, co trwałe. Oznacza więc wieczny proces rodzenia się, umierania i odradzania żyjących istot. Jolanty, jak wszystkie numerologiczne czwórki, żyją blisko natury i spraw materialnych.Można powiedzieć, że trzymają się ziemi.. Cenią sobie dobrobyt,dobrze urządzony dom i obrazy na ścianach. Wykazują zainteresowanie sztuką lub mają talenty muzyczne. Nie są więc wcale, co by wynikało z właściwości liczby 4, jakimiś przyziemnymi materialistkami. Mają wiele zrozumienia dla życia duchowego. Pociąga je wszystko, co romantyczne i mistyczne, bywają tajemnicze i potrafią wędrować po magicznym świecie swojej wyobraźni. Jako że kwiat fiołka jest od prawieków znakiem zakochanych, Jolanty są uczuciowe, ale też uwodzicielskie, a na mężczyzn wywierają iście magiczny urok.

Według astrologów i numerologów

Jolanta to imię, które najsilniej kojarzy się ze znakiem Byka, podległym Wenus, planecie miłości i dobrobytu. Ale drugim planetarnym patronem tego imienia jest Neptun, planeta mistyków. Dlatego imię to polecamy neptunowemu znakowi Ryb. Następne znaki, dla których to imię jest odpowiednie, to Rak, miłośnik kwietnych ogrodów, dumny Lew i zapobiegliwy Koziorożec. Wagom i Wodnikom to imię doda głębi uczuć. Strzelce, Panny i Bliźnięta uczuli na piękno i sztukę. Jedynie w przypadku Baranów i Skorpionów może się kłócić z ich wrodzonym wojowniczym charakterem.

Planeta

Wenus i Neptun

Kolor

Fioletowy

Kamień

Szafir

Szczęśliwy dzień

Piątek

Znani imiennicy

Jolanta Banach- polityk; Jolanta Bohdal - aktorka; Jolanta Fajkowska -dziennikarka; Jolanta Fedak - polityk; Jolanta Kozak- tłumaczka; Jolanta Kwaśniewska - była Pierwsza Dama; Jolanta Lothe - aktorka; Jolanta Mrotek -aktorka
Jolanta Pieńkowska - dziennikarka; Jolanta Sell -tłumaczka; Jolanta Szczypińska- posłanka; Jolanta Szymanek-Deresz - posłanka; Jolanta Umecka - aktorka; Jolanta Wilk- aktorka

Zapytaj wróżkę

WZD.JOLANTA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT